Ania Mazur

Będąc położną od kilkunastu lat i mamą dwójki chłopców, wie, jak ważne jest wsparcie na każdym etapie ciąży, porodu i połogu, nie tylko ze strony rodziny, ale także personelu medycznego. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, na kierunku położnictwo. Specjalizację w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego zdobyła w Bydgoszczy. Jest certyfikowanym doradcą laktacyjnym (CDL). Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje. Z oddaniem pomaga kobietom w ciąży, przygotowuje przyszłych rodziców do porodu oraz opieki nad dzieckiem. Priorytetami w jej pracy są: autentyczna troska i zaangażowanie, postępowanie zgodnie z aktualną wiedzą medyczną oraz przestrzeganie praw pacjenta. To one wyznaczają w jej zawodowej aktywności, kierunek do podnoszenia poziomu jakości świadczonych usług, budowania zaufania i dbania o bezpieczeństwo osób będących pod jej opieką. Jest zwolenniczką aktywnego porodu. Stworzyła hasło- motto, które brzmi:

Uwierz w siebie, poród należy do Ciebie!

w przekonaniu, że potencjał i siła w głównej mierze tkwią w samej kobiecie rodzącej.   To, czego najbardziej potrzebuje rodząca podczas aktywnego porodu, to przestrzeń, wsparcie osób bliskich i w sytuacjach medycznie uzasadnionych – pomoc fachowców.  W tym celu stworzyła AKTYWNĄ SZKOŁĘ RODZENIA, w której zależy jej na świadomym przygotowaniu do porodu i opieki poporodowej przez oboje rodziców, uświadamianiu ich praw związanych z udzielaniem świadczeń medycznych oraz  wsparciu na każdym etapie nowego rozdziału ich życia. Kieruje się skutecznością, rzetelnością, empatią i wolnością.  Jest bezpośrednia i autentyczna. Bardzo lubi swoją pracę. Choć jest typowym zadaniowcem, dla którego istnieją wyłącznie wyzwania, a nie przeszkody, zna swoje słabości i ograniczenia. Uwielbia czarną, dobrą kawę i muzykę. Najlepiej odpoczywa i regeneruje się w swoim zielonym ogrodzie lub podróżując.

„Kluczowe dla mnie jest zniesienie strachu i obaw przed porodem, poprzez ujawnienie wewnętrznego potencjału i siły tkwiących w kobiecie oraz nadaniu jej pewności siebie w trakcie porodu.”

MOJE WARTOŚCI

Aktualna i rzetelna wiedza medyczna, długoletnie doświadczenie oraz profesjonalny zespół specjalistów.
Bezpieczna i miła atmosfera, sprzyjająca prawidłowemu i spokojnemu przygotowaniu się do wyjątkowego wydarzenia – narodzin dziecka.
Pomoc i wsparcie kobiety ciężarnej w odnalezieniu samokontroli i wsłuchiwaniu się we własne ciało w czasie trwania porodu i połogu.